Pláně existence

Podobně jako duha má sedm barev a stupnice sedm tónů, tak existuje sedm úrovní bytí, tak zvaných plání existence. Kazda pláň má jinou energetickou vibraci.

 

Fyzická pláň

První pláň stvoření. Nejhustější ze všech sedmi plání. Zde se právě nacházíme. Médiem fyzické pláně jsou konkrétní akce.

 

Astrální pláň

Druhá pláň stvoření. Jejím médiem jsou konkrétní emoce. Naše vědomí se nachází na této pláni jednak mezi jednotlivými fyzickými životy, dále pak v některých snech, při astrálním cestování a po té co naše pouť skončí na pláni fyzické.

 

Kauzální pláň

Třetí pláň stvoření. Jejím médiem je konkrétní intelektuální energie. Z této pláně učí Michael.

 

Akašická pláň

Centrální, neutrální pláň stvoření. Na rozdíl od ostatních šesti plání, akašická pláň není plání na které žijí vědomé bytosti. Jedná se o paměťovou banku.

 

Mentální pláň

Pátá pláň stvoření. Jejím médiem je abstraktní intelektuální energie, se zaměřením na pravdu. Nekonečná duše která se inkarnovala jako Lao-Tzu učila z této pláně.

 

Mesiášská pláň

Šestá pláň stvoření. Jejím médiem je abstraktní emocionální energie, se zaměřením na lásku. Nekonečná duše která se inkarnovala jako Ježíš učila z této pláně.

 

Buddhická pláň

Nejvyšší pláň stvoření. Jejím médiem je čistá neboli abstraktní kynetická energie. Pláň kterou vědomí prochází před úplnou integraci zpět do Tao. Nekonečná duše která se inkarnovala jako Buddha učila z této pláně.

Téma: Pláně existence

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek